مسیر شغلی یکی از چالش‌های سخت ولی ضروری برای هر فرد است. از آنجایی که ما بیشتر از 30 سال از عمرمان را درگیر کار هستیم، اگر شغل خود را بدرستی انتخاب نکرده باشیم، احساس رضایت در شغل و زندگی کاهش پیدا می‌کند. 
ما در شتابدهنده استعداد بانا، روشی نوآورانه و جدید ارائه کردیم که برخلاف مشاوران شغلی و روش‌های سنتی، مسیر شغلی با هوش مصنوعی  کشف کنید. هوش مصنوعی با امکانات فراوان و توانایی‌های عظیمی که در دیگر زمینه‌ها به خوبی نشان داده، اکنون در زمینه کشف مسیر شغلی نیز به ما کمک می‌کند. این تکنولوژی، با دریافت اطلاعات مربوط به شخصیت،‌ارزش‌های فردی و علایق شغلی، یک تحلیل فردی از شما انجام می‌دهد و بر اساس این اطلاعات، یک گزارش شامل 6 پیشنهاد شغلی منحصر به فرد به شما ارائه می‌دهد. 

چرا مسیر شغلی با هوش مصنوعی؟

با ظهور هوش مصنوعی بسیاری از زمنیه‌ها شامل تغییرات زیادی شدند، این فناوری به ما کمک کرد تا فعالیت‌های تکرارشونده در طول روز را با سرعت و دقت بهتری انجام دهیم. با چت‌ بات‌ها نظیر Chat GPT، امکان تولید محتوا را هوشمندانه و آسان‌تر کرد. اما امروز ما با این فناوری، ابزار جدید تولید کرده‌ایم که این امکان را برای شما به‌وجود می‌آورد،‌شغل‌هایی که بیشترین‌ تناسب را با شما دارند، پیدا کنید. یکی از مزایای کشف مسیر شغلی با هوش مصنوعی، دقت بالا و خطای پایین آن است. چراکه این ابزار برخلاف انسان،‌ می‌تواند بدون قضاوت و دیدگاه قبلی، برای شناخت بهتر خود و مسیر شغلی به شما کمک کند.

 

 

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که هوش مصنوعی در حال توسعه است و  ممکن است در برخی موارد خطایی هم داشته باشد.

مراحل کشف مسیر شغلی با هوش مصنوعی:

ابتدا باید وارد وبسایت بانا تلنت به آدرس زیر شوید:

Banatalent.ir

در ادامه با کلیک روی گزینه عضویت، حساب کاربری خود را با اطلاعات شخصی خود تکمیل کنید. 

برای این مرحله از یک ایمیل معتبر استفاده کنید، چراکه در مرحله بعد نیاز است آن را تایید نمایید. 

بعد از تایید ایمیل‌تان، کافی است وارد حساب کاربری خود شوید. 

در داشبورد کاربری خود، روی گزینه دریافت مسیر شغلی کلیک کرده و در ادامه اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. 

مسیر شغلی با هوش مصنوعی

تبریک شما فقط یک قدم تا کشف مسیر شغلی با هوش مصنوعی دارید!

در مرحله آخر باید تست‌های شخصیت شناسی، رغبت سنجی شغلی و ارزش‌های شخصی پاسخ دهید تا بعد از آن هوش مصنوعی بتواند گزارش مسیر شغلی شما را تولید کند. 

سوالات متداول

چگونه با تست شخصیت، شغل مناسب را انتخاب کنیم؟

شناخت ویژگی‌های شخصیتی یکی از معیار‌های مهم انتخاب شغل مناسب است. تست‌های شخصیت شناسی مثل MBTIابتدا باید یکی از تست‌های شخصیت‌شناسی MBTI را انجام داده تا از شخصیت خود شناخت خوبی بدست آوردید. سپس با درنظر گرفتن این اطلاعات، شغل‌های مناسب خود را شناسایی کنید. این روش نیازمند دانش بالا در تحلیل شخصیت است. 
اما یک روش آسان‌تر وجود دارد که می‌توانید با کمک مسیر شغلی با هوش مصنوعی، شغل‌های مناسب خود را شناسایی کنید. 

 

بهترین تست شخصیت‌شناسی شغلی چیست؟

در حال حاضر تست‌های مختلفی برای شخصیت‌شناسی وجود دارند که معروف‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها عبارت‌اند از:
  • تست شخصیت‌شناسی MBTI
  • تست دیسک DISK
  • تست نئو
  • تست شخصیت 16 عاملی کتل

 

چه‌طور با هوش مصنوعی شغل مناسب خود را انتخاب کنیم؟

هوش مصنوعی با داشتن اطلاعات بیش از 1000 شغل در دنیا،‌ می‌تواند یکی از ابزارهای خوب برای کشف مسیر شغلی باشد. برای اینکار یک روش آسان وجود دارد؛ این روش به این صورت است که ابتدا با انجام تست‌های ارزیابی خود،‌ از علایق شغلی و ویژگی‌های شخصیتی خود شناخت بدست آورید و سپس با استفاده از ابزار هوش مصنوعی بانا تلنت،‌ شغل‌هایی که بیشترین تناسب را با شما دارند،‌پیدا کنید.

ارتباط انتخاب رشته با انتخاب شغل چیست؟

ورود به دانشگاه و تحصیل قدم اول بسیاری از مسیرهای شغلی است. به عنوان مثال اگر علاقه دارید در آینده به یک مهندس مکانیک تبدیل شوید،‌ ابتدا باید در دانشگاه در این رشته تحصیل کنید. پس انتخاب شغل و انتخاب رشته رابطه‌ی مستقیمی باهم دارند. بهتر است قبل از انتخاب رشته،‌ مسیر شغلی خود را پیدا کنید. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .