تست‌های شخصیت‌شناسی و رفتار شناسی

ارزیابی خود

شخصیت و الگوهای رفتاری یکی از عواملی است که در زمان انتخاب یا تغییر شغل و یا در زمان تیم‌سازی و کار تیمی می‌توانند بسیار به شما کمک کنند. از طریق این تست‌ها می‌توانید نقاط ضعف و قدرت، ارزش‌ها، علایق و مهارت‌های خود را شناسایی یا ارزیابی کنید.

ممکن است رویکرد شما به این تست‌ها به عنوان مراجعی با اطلاعات غیر دقیق یا حتی سرگرمی باشد. اما در بسیاری از مواقع خروجی این تست‌ها می‌توانند به شما در جهت بررسی موضوع از جنبه‌های مختلف کمک کنند.

چه زمانی از تست‌های شخصیت یا رفتار شناسی استفاده کنیم؟

حتی زمانی که فکر می‌کنید از قبل می‌دانید چه نوع کار، سازمان یا تیمی برای شما مناسب است، انجام یک تست جهت شفاف شدن موقعیت همچنان می‌تواند مفید باشد.

برخی از تست‌ها می‌توانند به شما نشان دهند که آیا در موضوعی خاص به آموزش و یا تجربه بیشتری نیاز دارید یا نه. همچنین به شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های مورد نیاز خود را شناسایی کنید. برخی از تست‌ها باعث می‌شوند بتوانید رزومه‌ی بهتری از خود به نمایش بگذارید. زیرا باعث می‌شوند برخی از مهارت‌ها و ویژگی‌های خود را بهتر بشناسید. اما یادتان باشد هیچ کدام از این تست‌ها به شما پاسخ قطعی در مورد آنچه باید در زندگی خود انجام دهید ارائه نمی‌دهند. در عوض آن‌ها می‌توانند ابزاری برای بهتر شدن وسعت دید و برنامه‌ریزی برای شما باشند. تست‌هایی نیز هستند که هوش و استعداد شما را اندازه‌گیری می‌کنند، مهارت‌های شما را فهرست می‌کنند و یا توانایی‌های شما را برای موفقیت در یک شغل ارزیابی می‌کنند.

معرفی تست‌ها

تست MBTI

تست MBTI

تست MBTI یک پرسشنامه روان‌سنجی است که به شما کمک می‌کند اطلاعات جزئی و دقیق از شخصیت خود به دست آورید و بتوانید در پیدا کردن شغل مناسب بر اساس شخصیت خود اقدام کنید.

تست کشف ارزش‌های شخصی

تست کشف ارزش‌های شخصی

تست ارزش‌ها آزمونی است در جهت شناسایی و اولویت‌بندی ارزش‌های فردی که در زندگی جاری هستند. با شناخت ارزش‌ها می‌توانید ترس و تردید‌های خود را در زمان تصمیم گیری کاهش دهید.

تست هالند

تست هالند

تست هالند آزمونی است که میزان رغبت شغلی را ارزیابی می‌کند. با انجام این تست شما می‌توانید بفهمید برای چه شغلی مناسب‌‌ هستید. این تست یک دید کلی از شغلی که ممکن است با شما مرتبط باشد را نشان می‌دهد.

چرا شرکت و خدمات ما ؟

شتابدهنده استعداد بانا با هدف راهکاریابی و کمک به تغییر رفتارهای مشکل‌آفرین و چالش‌برانگیز در تیم‌ها، با استفاده از تجربه و تخصص نیروهای خود، به تحلیل، بررسی و شفاف‌سازی این مسائل در سازمان‌ها پرداخته‌است. بانا تا کنون با ایجاد تیم‌های استارتاپی، ارزیابی تیمی، توانمندسازی و ارتقای نیروی انسانی به بسیاری از مجموعه‌ها کمک کرده‌است تا با صرف حداقل منابع مالی و زمانی، بالاترین بهره‌وری ممکن را بدست بیاورند و در جهت پیشبرد اهداف خود گام بردارند.

ارتباط با ما