ارزیابی خود Self Assessment
شیوه‌ای نوین
برای شناخت بهتر توانایی‌های خود

ارزیابی خود

ارزیابی خود یا Self Assessment چیست؟

ارزیابی خود فرایندی است که در آن فرد به تجزیه و تحلیل ویژگی‌های شخصیتی، مهارت‌ها، ارزش‌ها و علاقه‌مندی‌های خود می‌پردازد. این فرآیند به او کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسد و از آن در برنامه‌ریزی و تصمیمات شخصی و حرفه‌ای خود را استفاده کند.

با ارزیابی خود از شخصیت و الگوهای رفتاری آگاهی بدست‌ می‌آورید. این شناخت یکی از عواملی است که در زمان انتخاب یا تغییر شغل و یا در زمان تیم‌سازی و کار تیمی می‌توانند بسیار به شما کمک کنند.

چرا ارزیابی خود اهمیت دارد؟

ارزیابی خود از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا از مهمترین روش‌های خودشناسی و توسعه فردی است. با انجام این ارزیابی، فرد می‌تواند به طور مستقیم و عمیق به شناخت خود بپردازد، متناسب با ویژگی‌های شخصیتی و علایق خود به آموزش و یادگیری بپردازد و در نهایت مسیر بهتری برای در رسیدن به اهداف خود را مشخص کند.
 

ممکن است رویکرد شما به این تست‌ها به عنوان مراجعی با اطلاعات غیر دقیق یا حتی سرگرمی باشد. اما در واقعیت خروجی این تست‌ها به شما در جهت بررسی موضوع از جنبه‌های مختلف کمک می‌کند.

ارزیابی خود بانا، با استفاده از تست‌های معتبر علم روانشناسی و ابزار نوین برای تحلیل نتایج آن، به شما کمک می‌کند با شناخت عمیق و آگاهی از ویژگی‌های پنهان خود،‌ با اطمینان بیشتری به سمت اهداف خود حرکت کنید. بانا با ارائه بستری امن و آنلاین برای انجام این فرایند در کنار شماست. پس چرا منتظر می‌مانید؟ امروز با ارزیابی خود شروع کنید و مسیر جدیدی برای تحول در زندگی خود ایجاد کنید.

 

مزایای ارزیابی خود بانا چیست؟

چه زمانی از تست‌های شخصیت یا رفتار شناسی استفاده کنیم؟

حتی زمانی که فکر می‌کنید از قبل می‌دانید چه نوع کار، سازمان یا تیمی برای شما مناسب است، انجام یک تست جهت شفاف شدن موقعیت همچنان می‌تواند مفید باشد.

مراحل انجام ارزیابی خود چگونه است؟

ارزیابی خود

معرفی تست‌ها

تست MBTI

تست MBTI

تست MBTI یک پرسشنامه روان‌سنجی است که به شما کمک می‌کند اطلاعات جزئی و دقیق از شخصیت خود به دست آورید و بتوانید در پیدا کردن شغل مناسب بر اساس شخصیت خود اقدام کنید.

تست کشف ارزش‌های شخصی

تست کشف ارزش‌های شخصی

تست ارزش‌ها آزمونی است در جهت شناسایی و اولویت‌بندی ارزش‌های فردی که در زندگی جاری هستند. با شناخت ارزش‌ها می‌توانید ترس و تردید‌های خود را در زمان تصمیم گیری کاهش دهید.

تست هالند

تست هالند

تست هالند آزمونی است که میزان رغبت شغلی را ارزیابی می‌کند. با انجام این تست شما می‌توانید بفهمید برای چه شغلی مناسب‌‌ هستید. این تست یک دید کلی از شغلی که ممکن است با شما مرتبط باشد را نشان می‌دهد.