آیا شما هم سوالی دارید؟

لطفا سؤالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ سوال خود را پیدا نکردید، لطفا سوال خود را در فرم پایین صفحه مطرح کنید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول کاربران

شتابدهنده استعداد بانا چیست؟

محوریت فعالیت‌های شتابدهنده استعداد بانا در حوزه‌ منابع انسانی بوده و با طراحی و برگزاری برنامه‌های آموزشی متنوع از قبیل دوره شتابدهی، انواع کمپ‌های شغلی و کارگاه‌های آموزشی، در مسیر توانمندسازی و تأمین نیروهای فعلی و آینده‌ سازمان‌ها قدم برمی‌دارد. خدمات بانا به جوانان کمک می‌کند تا از طریق خودشناسی و مهارت‌افزایی آماده ورود به بازار کار و قرارگیری در موقعیت شغلی مورد علاقه‌شان شوند. همچنین این خدمات، سازمان‌ها را در مسیر توانمندسازی پرسنل فعلی و یافتن نیروهایی جوان و توانمند برای آینده‌ سازمان یاری می‌نماید.

چه تفاوتی بین شتابدهنده‌های استارتاپی و شتابدهنده استعداد بانا وجود دارد؟

در شتابدهنده‌های استارتاپی، تمرکز بر ایده‌ی یک تیم، کمک به توسعه و رساندن آن به مرحله سرمایه‌گذاری است اما در شتابدهنده استعداد بانا، تمرکز بر عملکرد افراد و کمک به توسعه مهارت‌های مورد نیاز آن‌ها برای رسیدن به مرحله‌ی ایفای نقش مناسب در اکوسیستم کارآفرینی است.

فرایند شتابدهی بانا چگونه است؟

این فرآیند با پیش ثبت‌نام افراد آغاز شده و پس از مصاحبه، افراد منتخب وارد فرآیند شتابدهی می‌شوند. نفرات حاضر در دوره شتابدهی (تَلِنت) مجموعه‌ای از آموزش‌های کارگاهی به صورت تعاملی (با انجام تمرین‌های فردی و تیمی) را گذرانده، در جلسات مشاوره‌ی فردی حضور می‌یابند و با بازدید از مجموعه‌های مختلف، با اکوسیستم کارآفرینی آشنا می‌شوند. در انتهای دوره، جوانانی که مهارت‌های خود را ارتقا داده و درک صحیحی از توانمندی‌ها و علایق خود دارند، طی فرآیند تناسب‌گزینی شغلی (Career matchmaking) در موقعیت‌های کاری موجود در اکوسیستم کارآفرینی مشغول به فعالیت می‌شوند

کمپ‌های شغلی بانا چگونه است؟

با توجه به تغییرات و رشد دنیای تکنولوژی، موقعیت‌های شغلی جدیدی شکل ‌گرفته‌اند و تقاضای بسیار زیادی هم برای جذب نیرو در این حوزه‌ها وجود دارد که اگر کارجویان بتوانند دانش و مهارت‌های مورد نیاز برای این موقعیت‌های شغلی را فراگیرند، به راحتی می‌توانند شغل مدنظرشان را پیدا کنند. به همین خاطر شتابدهنده استعداد بانا با طراحی و اجرای کمپ‌های شغلی سعی می‌کند تا با ارائه‌ی محتوای آموزشی غنی توسط اساتید مجرب و حرفه‌ای، کارجویان را برای قرارگیری در موقعیت‌های شغلی منتخب، تربیت نماید.

ایفای نقش بانا در تیم سازی و کمک به شکل‌گیری تیم‌های پایدار چگونه است؟

مجموعه‌های مختلف از قبیل شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری با طراحی دوره‌های شتابدهی و کمپ‌های استارتاپی به دنبال شکل‌دهی تیم‌هایی هستند که بتوانند با بهره‌مندی از مشاوره‌های کسب‌وکاری، ایده را به محصولی مطلوب تبدیل کرده و خلق ارزش نمایند اما در کنار انتخاب صحیح ایده و پردازش آن، توانمندی افراد در کار تیمی است که موفقیت کسب‌وکار را تضمین می‌نماید. به همین علت شتابدهنده استعداد بانا با ارائه‌ی خدمات تخصصی در زمینه‌ی تیم‌سازی و آموزش مهارت‌های نرم، در کنار مجموعه‌های مختلف قرار می‌گیرد و به توانمندسازی کارآفرینان آینده برای کار تیمی و راه‌اندازی استارتاپ می‌پردازد.

چه کسانی می‌توانند از کارگاه‌های شتابدهنده استعداد بانا استفاده کنند؟

کارگاه‌های آموزشی شتابدهنده استعداد بانا در سطح فردی و سازمانی ارائه می‌گردند. بدین معنا که افراد علاقه‌مند به شرکت در دوره‌های آموزشی، می‌توانند با سرزدن به سایت و شبکه‌های اجتماعی بانا از زمان برگزاری این کارگاه‌ها مطلع شده و به صورت انفرادی در آن‌ها ثبت‌نام کنند. سازمان‌های علاقه‌مند به توانمندسازی پرسنل نیز می‌توانند با توجه به نیازهای سازمان در زمینه‌ی مهارت‌های نرم، کارگاه‌های آموزشی مدنظر خود را انتخاب کرده تا در زمان مقتضی، محتوای آموزشی برای پرسنل سازمان ارائه گردد. همچنین با توجه به شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کارگاه‌ها برای ارائه به صورت آنلاین بازطراحی شده و امکان برگزاری به صورت وبیناری نیز مسیر است.

آیا برای ثبت‌نام محدویت سنی و رشته تحصیلی وجود دارد؟

برنامه شتابدهی بانا، بیشترین تاثیر مثبت را بر دانشجویان مقطع کارشناسی (حدود ۲۰ سال) از تمامی رشته‌های تحصیلی خواهد داشت و برای ارتقای مهارت‌های این گروه‌، خدمات مختلفی برنامه‌ریزی شده است. اگر دانشجوی مقطع ارشد یا دکتری هستید و سابقه‌ی کار پاره‌وقت یا تمام‌ وقت در اکوسیستم کارآفرینی کشور را نداشته‌اید، این دوره می‌تواند برای شما موثر و مفید باشد تا اولین تجربه‌ی فعالیت حرفه‌ای خود را در این اکوسیستم شکل بدهید. محتوای کارگاه‌های آموزشی بانا نیز با توجه به نیازهای مخاطبین مختلف این مجموعه، برای نسل جوان دانشجو و کارکنان سازمان‌های مختلف در دسترس و قابل ارائه بوده و افراد مختلف می‌توانند از محتوای آموزشی تدارک دیده شده بهره‌مند شوند.

تناسب گزینی شغلی ( Career match making) چیست؟

بهره بردن از نیروی کار جوان و توانمند در محیط کار، طول عمر مفید و بازدهی بالا برای شرکت به همراه دارد و کارآفرینان می‌توانند آن‌ها را استخدام کرده، آموزش دهند و رشد شرکتشان را سرعت بخشند و از طرف دیگر نسل جوان دانشجو می‌تواند با حضور در یک موقعیت شغلی نیمه وقت ضمن ادامه‌ی تحصیل، شرایط کار واقعی، حضور در محیطی پویا و آموزنده را تجربه نماید. در همین راستا شتابدهنده استعداد بانا با توانمندسازی نسل جوان دانشجو، در انتهای دوره‌های شتابدهی و کمپ‌های شغلی، تَلِنت‌های فارغ‌التحصیل را بر اساس علاقه‌مندی و توانمندی‌هایشان، به فرصت‌های شغلی موجود در اکوسیستم کارآفرینی معرفی کرده و به افراد کمک می‌کند تا در جایگاه شغلی مناسب، مشغول به کار شوند.

اگر سوالی دارید اینجا از ما بپرسید: