۲۳

فروردین

۱۳۹۹

افتتاحیه سومین دوره شتابدهی در شتابدهنده بانا

پس از فراخوان سومین دوره شتابدهی، افتتاحیه این دوره در روز شنبه مورخ ۹۸/۱۲/۳ در مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه الزهرا برگزار شد که مدرسان دوره، شرکت‌های همکار، تلنت‌های دوره سوم و دوره‌های قبل حضور داشتند.

افتتاحیه دوره سوم شتابدهی

شروع مراسم افتتاحیه دوره سوم شتابدهی

پس از خوش‌آمد گویی مجری برنامه آقای «امیر محمد احمدی»، مسئول مچ میکینگ شتابدهنده بانا آقای «وحید مطیعیان»، برای آشنایی بیشتر افراد با برنامه شتابدهی استعداد یا «Talent Accelerator Program» و اهداف آن، گفتند که شتابدهنده استعداد  از طریق ارائه کارگاه‌های آموزشی مهارت نرم، به افراد کمک می‌کند تا خود را بهتر شناخته و بتوانند مهارت‌های نرم خود را ارتقا دهند و آماده ورود به بازار کار شوند.

 

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کارگاه‌های آموزشی، تعاملی بودن آن‌هاست؛ به این صورت که افراد کاملا درگیر آموزش می‌شوند. یعنی امکان تجربه در کلاس و تعاملات تیمی وجود دارد و سرفصل‌های آموزشی صرفا با چند اسلاید ارائه داده نمی‌شوند.

 

در ادامه مطالب خدمات در نظر گرفته شده در دوره شتابدهی پیش‌رو برای شرکت کنندگان توضیح داده شد:

بازدید: بازدید از اجزای اکوسیستم کارآفرینی مثل شتابدهنده‌ها، فضای کار اشتراکی یا استارتاپ‌ها، یکی از خدمات دوره شتابدهی خواهد بود. در دوره شتابدهی قبل، با فراهم کردن شرایط بازدید از مرکز پردازش دیجی کالا به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین شرکت‌های اکوسیستم کارآفرینی توانستیم تجربه‌ای جدید برای آشنایی هرچه بیشتر تلنت‌ها با اکوسیستم کارآفرینی رقم بزنیم.

الگوی نقش «Role Model»: همه ما افرادی را از دور دیده‌ایم که اخلاقیات یا کار آن‌ها برای ما جذاب بوده است. تجربه مشاهده این افراد از نزدیک دید واضح‌تری از آن‌ها به ما می‌دهد. ما با ارائه این خدمت به تلنت‌ها یعنی فراهم کردن تجربه حضور در کنار این افراد توانستیم کمک کنیم تا شرایط کاری و زندگی افراد موفق را از نزدیک مشاهده و تجربه کنند.

مچ میکینگ «Match Making»: حاصل تعامل شتابدهنده بانا با تلنت‌ها، استخراج یک رزومه کامل از هر فرد «پروفایل» با هدف قراردادن افراد در جایگاه شغلی مناسب می‌باشد. برای هر تلنت با توجه به مهارت، تخصص و علاقه‌مندی‌اش تلاش می‎کنیم تا اولین تجربه کاری خود را داشته باشد.

 

پس از معرفی خدمات دوره شتابدهی، مدیر توانمدسازی شتابدهنده بانا، خانم «فرشته صابری»، برنامه آموزشی دوره را توضیح دادند که این برنامه آموزشی شامل شش مرحله زیر می‌باشد:

  • آداب جستجوی شغل مناسب برای کار اولی‌ها
  • طراحی نقشه‌ راه شغلی
  • آداب برقراری ارتباط موثر
  • بازنویسی نقشه راه شغلی و استفاده از تجربه افراد
  • شبکه‌سازی با افراد موثر
  • آداب ورود به محیط کار

 

 

در ادامه هم‌بنیانگذار و مدیر عامل شتابدهنده بانا، خانم «مونا ناصری» با ارائه مدل ذهنی مناسب برای هر فرد، در مورد آداب جستجوی شغل مناسب برای کار اولی‌ها صحبت کردند. در ادامه رویداد برای برقراری ارتباط بهتر و ایجاد فضایی صمیمی برای شرکت کنندگان دوره جدید مسابقه‌ای برگزار شد.

سرگرمی و اهدای جایزه در مراسم

در بخش بعدی مراسم برای انتقال تجربیات از دوره‌های گذشته، آقای همایون ارجمندی «تلنت دوره اول شتابدهی» از تجربه حضور خود در دوره شتابدهی برای شرکت کنندگان دوره سوم گفتند. سپس کلیپی از تلنت‌های مچ میک شده پخش شد که هم اکنون در مجموعه‌های مستقر در شتابدهنده سلامت الکترونیک کارا، خبرگزاری تکراسا و غیره مشغول به کار هستند.

در پایان مراسم افتتاحیه

حسن ختام مراسم، پذیرایی و ایجاد فضایی برای شبکه سازی شرکت کننده‌ها بود. علاقمندان به حضور در دوره‌های شتابدهی شتابدهنده بانا می‌توانند در اینجا پیش ثبت نام کنند.

عکس دسته جمعی در پایان مراسم

شتابدهنده بانا بانی تغییرات مثبت.

درباره حامد نمازی

Avatar

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *