توسعه و پیشرفت فناوری طی یک دهه‌ی گذشته، منجر به افزایش تقاضا برای کار در این حوزه شده است. با این حال، هرچند تقاضا برای به کارگیری متخصصین با استعداد در حوزه‌ی تکنولوژی افزایش یافته است، اما دانشگاه‌ها نتوانسته‌اند فارغ التحصیلان متخصص کافی را در این حوزه پرورش داده و پاسخگوی این تقاضا باشند. همین موضوع باعث شده تا در طول دهه‌ی گذشته، بوت‌کمپ‌های متنوعی از قبیل برنامه‌نویسی، مدیریت محصول یا علم داده به عنوان پاسخی برای رفع این مشکل برگزار گردند. 

بوت‌کمپ یک برنامه کوتاه مدت با محوریت اشتغال است که برای تسهیل بکارگیری افراد در مشاغل وابسته به تکنولوژی طراحی شده است. بوت‌کمپ‌ها با افزایش انعطاف‌پذیری از طریق برگزاری دوره‌های پاره‌وقت و آنلاین، حضور افرادی که قبلاً قادر به شرکت کردن در چنین برنامه‌های آموزشی نبودند را تسهیل کرده‌اند. این افراد می‌توانند از گروه‌های مختلفی از افراد جامعه مانند شاغلین یا دانشجویان باشند که با یادگیری دانش و مهارت‌های لازم، به صورت هدفمند برای قرارگیری در یک موقعیت شغلی خاص آموزش می‌بینند.

در همین راستا شتابدهنده‌ی استعداد بانا با نیازسنجی و شناخت موقعیت‌های شغلی پرتقاضا، اقدام به طراحی و اجرای کمپ‌های شغلی در زمینه‌های کاری متفاوت از قبیل مدیریت محصول و تولید محتوا نموده تا بتواند با آموزش مهارت‌های نرم و سخت لازم، افراد توانمندی را برای قرارگیری در موقعیت‌های شغلی مختلف تربیت نماید. در ادامه پوستر برخی از کمپ‌های شغلی برگزار شده توسط شتابدهنده‌ی استعداد بانا رو مشاهده می‌نمایید.

خدمات-تولیدمحتوا2

 

خدمات- مدیر محصول

همانطور که بیان شد، هدف از کمپ‌های شغلی، تربیت نیروی توانمند برای قرارگیری در موقعیت‌های شغلی منتخب است. برای تسهیل کاریابی جوانان می‌بایست محتوای آموزشی غنی توسط اساتید با تجربه و متخصص به آن‌ها ارائه شده و سپس ارتباط کارجویان با شرکت‌های مختلف تسهیل گردد. به همین منظور تیم آموزشی کمپ‌های شغلی بانا  مشتمل بر اساتید برجسته‌ای است که آنچه نیاز بازار کار است را به کارجویان آموزش می‌دهند. از سمت دیگر تعامل با شرکت‌های مختلف برای جذب نیرو از فارغ‌التحصیلان کمپ‌های شغلی بانا، فرآیند کاریابی جوانان را تسهیل کرده و کمک می‌کند تا فرد توانمند در جایگاه شغلی درستی قرار گیرد. در ادامه تصاویر برخی از اساتید کمپ‌های شغلی بانا ارائه شده است.

 

خدمات-تولیدمحتوا2