از دیگر از زمینه‌های اصلی فعالیت شتابدهنده‌ی استعداد بانا، تیم‌سازی و آموزش کار تیمی است. بسیاری از مجموعه‌ها از قبیل شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری با طراحی دوره‌های شتابدهی و کمپ‌های استارتاپی به دنبال شکل‌دهی تیم‌هایی هستند که بتوانند با بهره‌مندی از مشاوره‌های کسب‌وکاری، ایده را به محصولی مطلوب تبدیل کرده و خلق ارزش نمایند. اما در کنار انتخاب صحیح ایده و پردازش آن، ساخت نمونه‌ی اولیه و یا جذب سرمایه، توانمندی افراد در کار تیمی است که هر یک از این مراحل را محقق می‌سازد و اگر از ابتدا افراد با ترکیب صحیحی در کنار یکدیگر قرار نگیرند یا در طول مدت همکاری، نتوانند چالش‌های کار تیمی خود را رفع نمایند، هرگز ایده به محصول تبدیل نمی‌شود.  به همین علت شتابدهنده استعداد بانا با ارائه‌ی خدمات تخصصی در زمینه‌ی تیم‌سازی و آموزش مهارت‌های نرم، در کنار مجموعه‌های مختلف قرار می‌گیرد و به توانمندسازی کارآفرینان آینده برای کار تیمی و راه‌اندازی استارتاپ می‌پردازد. این تلاش‌ها برای آن است تا قدمی اثرگذار در مسیر شکل‌گیری تیم‌هایی پایدار برداشته که هر یک در آینده با ارائه‌ی محصولاتی متنوع، سهم قابل قبولی از بازار را تصاحب می‌نمایند.

در همین راستا، شتابدهنده‌ی استعداد بانا همکاری‌های ثمربخش بسیاری را با مجموعه‌های مختلف از قبیل شتابدهنده‌ی تریگ‌آپ و مرکز نوآوری دیجی‌نکست در برگزاری کمپ‌های استارتاپی با موضوعات مختلف مانند هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء داشته که موجب شده تا خدمات متنوعی در حوزه‌ی تیم‌سازی به شرکت‌کنندگان این دوره‌ها ارائه شود. قابل ذکر است که این خدمات به شکل‌های مختلفی از قبیل وبینارهای آموزشی و خدمات مشاوره و منتورینگ برای حداقل ۸۰ نفر در قالب ۱۷۰۰ نفر-ساعت آموزش ارائه گردیده و منجر به شکل‌گیری حداقل ۲۵ تیم استارتاپی شده‌است.

 

بوت‌کمپ دیجی‌کالا

DIGI-2

TRIGUP

 

تیم‌های کاری چالش‌های متعددی را در زمینه‌ی منابع انسانی تجربه می‌کنند که اگر راه حلی برایشان یافت نشود، به مرور زمان انگیزه و عملکرد افراد کاهش یافته و تیم از بین می‌رود. اغلب این موضوعات به صورت کیفی و با عباراتی از قبیل “اعضای تیم دانش خود را با یکدیگر به اشتراک نمی‌گذارند” یا “حس تعلق خاطر به شرکت کم شده و افراد به راحتی سازمان را ترک می‌کنند” بیان می‌شوند. اما باید بدانیم راه حلی جادویی و ویژه برای مسائل منابع انسانی وجود ندارد و هر سازمان می‌بایست راهکاری متناسب با شرایط خویش در پیش گیرد. لذا شتابدهنده‌ی استعداد بانا آماده است تا با تکیه بر تجربیاتی که در این زمینه دارد، با طراحی و اجرای دوره‌های آموزش سازمانی، در راستای توسعه‌ی مهارت‌های نرم در کارکنان و مدیران سازمان شما گام بردارد. یکی از اقدامات اجرایی بانا در همین راستا، طراحی و برگزاری دوره‌های “توانمندسازی کارآفرینان جوان” با همکاری گروه مالی و مدیریت سرمایه‌گذاری شریف بوده است تا کارآفرینان جوان، مهارت‌های مورد نیاز را برای هدایت یک کسب‌وکار موفق را فراگیرند.

11