ارزیابی خود

خودت رو ارزیابی کن

آزمون‌های خودشناسی، شخصیت شناسی و غیره به هدف افزایش آگاهی افراد از توانایی‌ها، مهارت‌ها و دارایی‌های اون‌ها طراحی شدن تا به افراد در شناخت خودشون کمک کنن. این شناخت می‌تونه از ارزش‌های مهم زندگی، کار و یا حتی اخلاق باشه. در کنار اون ویژگی‌هایی هستن مثل درون‌گرایی یا برون‌گرایی، توانایی افراد در مدیریت هوش هیجانی و در نظر گرفتن احساسات توی تصمیم‌گیری‌ها که درک افراد رو از شرایطی که توی اون هستن به صورت قابل توجهی بالا می‌بره.

شتابدهنده استعداد بانا آزمون‌هایی رو انتخاب کرده که از اعتبار زیادی برخوردار هستن و می‌تونن افراد رو در مسیر شناخت خودشون راهنمایی کنن.

تست‌های شخصیت‌شناسی چی هستن؟

تست‌های شخصیت‌شناسی به عنوان متد جدیدی برای ارزیابی ساختار شخصیتی افراد تعریف می‌شن. این تست‌ها با در نظر گرفتن الگوهای رفتاری افراد از طریق مطالعه انسان‌ها طی سال‌ها، مشخصه‌ها و صفات افراد با ویژگی‌های متفاوت رو در شرایط مختلف اندازه گیری می‌کنن. این تست‌ها اطلاعاتی رو از شما استخراج می‌کنن که به وسیله اون‌ها می‌شه رفتارهای شما رو حتی پیش‌بینی هم کرد.

تست‌های شخصیت‌شناسی چه چیزی به ما می‌گن؟

آیا تا حالا از خودتون پرسیدین که شما برای چه مشاغلی مناسب هستین؟

این یک سوال کلیه! خیلی از مشاغلی که ما امروزه با اون‌ها سروکار داریم به افراد با ویژگی‌های شخصیتی مشخصی نیاز دارن تا بیشترین بازده رو داشته باشن. تست‌های شخصیتی یکی از قوی‌ترین معیارها برای شناخت این تناسب هستن. شما با شناخت شخصیت خودتون می‌تونید مشاغلی که مناسب شما هستن رو خیلی راحت‌تر پیدا کنین.

چطور باید این تست‌ها رو تحلیل کنیم؟

بهترین راه برای تحلیل یک تست کمک گرفتن از افرادیه که معیارها و فاکتورهای در نظر گرفته شده توی این تست‌ها رو می‌شناسن و در کنار اون تجربه کافی برای راهنمایی کردن شما رو داشته باشن. بخش مشاوره وبسایت شتابدهنده بانا می‌تونه توی این کار همراه شما باشه.

می‌تونی همین حالا شروع کنی!