کارگاه «خودآگاهی و اعتماد به نفس»
مدرس: هادی راسخ

این کارگاه که در سرفصل «مهارت‌های فردی» تعریف می‌شود، با هدف شناختن خصوصیات خود و داشتن اعتماد به نفس برای ابراز توانایی‌ها برگزار می‌گردد. در این کارگاه افراد از طریق آشنا شدن با قابلیت‌های خود این اعتماد را کسب می‌کنند تا در موقعیت‌های مختلف خود را ابراز کنند.

در تاریخ 11 مرداد 97 کارگاه «اعتماد به نفس و خودآگاهی» با تدریس جناب آقای هادی راسخ برگزار گردید. در این کارگاه کتاب «شش ستون عزت نفس» معرفی شد و طبق این کتاب شش شرط لازم برای داشتن اعتماد به نفس بیان و تشریح گردید.

بیشتر ...
کارگاه «بازآفرینی نقشه راه شغلی»
مدرس: سعید شاوردی

بسیاری از ما تصوری هرچند مبهم، از شغل و زندگی رویایی خود در ذهن داریم؛ اما معمولا دلایلی سراغ داریم که سبب می‌شوند حتی به آن تصویر رویایی، نزدیک هم نشویم. گاه رضایت چندانی از وضع کار و زندگی خود نداریم و شنیدن گزاره‌هایی از جنس «قانون جذب»، «رموز موفقیت»، «خوشبختی در 24ساعت» و این‌دست عبارت‌ها هم بیشتر کلافه‌مان می‌کند.

واقعیت این است که شغل‌های رویایی بیش از آنکه پیدا شوند، «خلق» می‌شوند؛ بنابراین با جست‌وجوهای مرسوم به دست نمی‌آیند. « مدل کسب‌وکار فردی» ابزاری تصویری، نوآورانه و قدرتمند است که به افراد کمک می‌کند تا واقعیتِ[...] بیشتر ...

کارگاه «چگونه در مصاحبه کاری حرفه‌ای رفتار کنیم؟»
مدرس: مهسا امام‌جمعه

برای بسیاری از ما پیش آمده که یک موقعیت شغلی مناسب و یا حتی کارآموزی را به علت یک اشتباه ناچیز در مصاحبه از دست داده باشیم. و یا حتی با یک مصاحبه‌ی به نسبت موفق، نتوانسته‌ایم سوالات مهمی که در سرنوشت کاری ما موثر بوده را مطرح نماییم و در موقعیت شغلی خود پایدار بمانیم. همچنین بسیاری از ما رفتار حرفه‌ای در بدو ورود به محیط کاری جدید را به درستی نمی‌دانیم. پس چه بهتر است قبل از اینکه یک موقعیت مناسب شغلی و یا حتی همکاری کوتاه مدت را از دست دهیم، با قوانین اولیه آن آشنا شویم. مطالب ذکر شده در این کارگاه با توجه مقاله مرتبط، مصاحبه‌های کاری که صورت گرفته و بخشی به صورت تجربی و عملی جمع‌آوری و ارائه شده است.

بیشتر ...
کارگاه «آشنایی با اجزای اکوسیستم کارآفرینی ایران»
مدرس: مونا ناصری

با شکل گیری اکوسیستم کارافرینی کشور، موقعیت‌های شغلی منحصر بفرد و جدیدی برای حضور دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ایجاد شده است اما به دلیل عدم اشنایی این مخاطبان با اجزای مختلف اکوسیستم بسیاری از این فرصت‌ها شناسایی نمی‌شوند و دور از دسترس باقی می‌مانند. این کارگاه به دانشجویان کمک می‌کند تا با شناخت نهادها و بازیگران اصلی این اکوسیستم، قدم به دنیای جدیدی بگذارند که سرشار از تجربه‌ها و فرصت‌های ناب است.

بیشتر ...