کارگاه «حل مسئله»
مدرس: مهدی باختری

شما وضعیت فعلی خودتونو می‌دونین! از هدفتون هم خبر دارین و می‌دونین وضعیت مطلوب شما چیه، اما نمی‌دونین مسیر بین این دوتا چجوریه (به این میگن یک مسئله). حالا اگه یکی راه رو نشونتون بده، منتور شما بوده، ولی اگه یاد بگیرین که چجوری باید این دو تا نقطه رو به هم وصل کنین، شما مهارت «حل مسئله» رو یاد گرفتین.

بیشتر ...
کارگاه «مهارت‌ تفکر خلاق در اکوسیستم کارآفرینی»
مدرس: علیرضا جعفر
معرفی کارگاه

تقریبا 7 سالی هست که با طیف مختلفی از کارآفرینان، فناوران و نوآوران در ارتباط هستم. همواره در هم‌نشینی با این افراد دنبال سرنخ عامل موفقیت بودم. سرنخ اصلی تنها یک چیز بود: آن‌ها به شیوه‌ای متفاوت فکر می‌کردند و متفاوت از دیگران عمل می‌کردند. این کارگاه هم در آموزش یکی از مهم‌ترین مهارت‌های زندگی و کار است. مهارتی به نام: تفکر خلاق که شروعی بر مسیر خلاقیت و نوآوری است. در این کارگاه‌ تلنت‌ها با مکانیسم‌های بازی‌گونه یاد می‌گیرند که چطور خلاقانه و از زاویه‌های مختلف نسبت به پدیده‌ای فکر کنند.

    بیشتر ...
کارگاه «تفکر نقادانه»
مدرس: اردشیر منصوری

تفکر نقادانه (critical thinking) گونه‌ای از توانایی ذهنی است که امکان تحلیل اطلاعات، اظهارات و داوری در باره آن‌ها را فراهم می‌سازد. در این شیوه‌ی فکر کردن، شخص با مواجه‌ی صحیح، دقیق و منصفانه با داده‌ها، پدیده‌ها و موقعیت‌ها به دسته‌بندی و ارزیابی ادعاها یا گزینه‌‌های مختلف می‌پردازد و می‌کوشد حتی‌المقدور به شیوه‌ای منطقی و دور از مغالطه یا قضاوت تصمیم‌گیری کند. شیوه‌ی تفکر نقادانه، آمیزه‌ای از «نگرش» و «مهارت» است که امکان پرهیز از فریب خوردن یا فریب دادن را در گفتگوها و موقعیت‌های حل مسئله می‌آموزد. گاه از این مهارت به عنوان مهارت هسته‌ای (core skill) در میان مجموعه‌ای از مهارت‌‌های لازم برای موفقیت در زندگی شخصی و کاری یاد می‌شود.

بیشتر ...