ثبت نام در دوره شتابدهی
به منظور اعلام آمادگی و پیش ثبت‌نام در دوره شتابدهی، لطفاً فرم را تکمیل نمایید. در زمان مقتضی و پس از اعلام برنامه زمانبندی برگزاری دوره‌های شتابدهی بانا، فرم شما بررسی شده و در صورت پذیرش برای تعیین زمان مصاحبه با شما تماس خواهیم گرفت.
شروع همکاری
اگر علاقه‌مند به همراهی شتابدهنده بانا در فرایند شتابدهی نیروهای کارآمد هستید و توانمندی و تجربه کار با نیروهای جوان و مستعد را دارید، به سوالات زیر پاسخ دهید.
درخواست نیروی توانا
فرصت‌های کاری متعددی وجود دارند که اگر افرادی متهعد، مسئولیت‌پذیر و مستعد برای حضور در این موقعیت‌ها معرفی گردند، شرکت‌های بزرگ و استارتاپ‌ها با نگاه سرمایه‌گذاری بر روی نیروی جوان، بستر لازم برای آموزش و رشد جوانان را فراهم آورده و در مسیر تعامل با چنین افرادی، از حضور یک هم‌تیمی خوب بهره برده و رشد می‌کنند. برنامه شتابدهی استعداد بانا، منجر به شکل‌گیری مجموعه‌ای از جوانان آموزش دیده در زمینه مهارت‌های نرم می‌گردد که می‌تواند دغدغه‌ بسیاری از سازمان‌ها در مسیر استخدام نیروی جدید را رفع گرداند.
ثبت‌نام کارگاه‌های آموزشی
اهمیت رشد و توسعه‌ی فردی بر کسی پوشیده نیست و می‌بایست با یادگیری مهارت‌های جدید و ارتقای سطح توانمندی‌های فعلی، فردایی موفق‌ برای خود رقم بزنیم. در همین راستا و با توجه به شرایط پیش آمده، حضور در وبینارهای آموزشی می‌تواند یکی از بهترین راهکارهای آشنایی با موضوعات جدید و افزایش سطح دانش فردی باشد.

معرفی بانا

شتابدهنده استعداد بانا (Bana Talent Accelerator) یک نظم آموزشی و ارتباطی نوین برای فراگیری مهارت‌های کار تیمی و کمک به اشتغال جوانان است.

بانا برای تغییر مدل ذهنی افراد و سازمان‌ها درباره “تیم‌سازی ” و “کار تیمی” تلاش می‌کند. هدف ما پرورش افرادی‌ست که به ایجاد بهبودهای کوچک اما پایدار در محیط کاری خود امیدوارند و تلاش می‌کنند تا با یاد گرفتن و آزمودن راه‌های جدید، در محیط خود تاثیرگذار باشند. این اثرگذاری جنبه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی را داراست و باعث موفقیت و رضایت فرد از مسیر شغلی‌اش خواهد بود.

بانا برای مخاطبین خاص خود، خدمات متفاوتی را برای مهارت‌آموزی و تسهیل ورود افراد به بازار کار ارائه می‌کند.

دارا بودن شبکه‌ای از مربیان توانمند که تجربه‌ی فعالیت‌های کارآفرینانه و اقتصادی را در اکوسیستم نوآوری کشور داشته‌اند، از مزیت‌های قابل توجه باناست و آموزش‌های مهارتی به همراه تجربه‌ی زیسته این مربیان و مشاوران، در کارگاه‌های حضوری و وبینارها ارائه می‌شود.

تاکنون نزدیک به پانزده هزار نفر ساعت آموزش و مشاوره‌ برای تلنت‌های حاضر در دوره‌های شتابدهی، کمپ‌های شغلی و همچنین شرکت‌کنندگان در کارگاه‌های سازمانی ارائه گردیده است. همچنین بیش از دویست موقعیت شغلی در اکوسیستم کارآفرینی کشور شناسایی شده و با معرفی نیروی توانمند به مجموعه‌های مختلف، ده‌ها جوان جویای کار مشغول به کار شده‌اند.

شتابدهنده استعداد بانا از آبان ماه سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را آغاز کرده و پس از فاز مطالعاتی و شکل‌دهی به فرایندها و ایجاد تیمی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر تهران، در سال ۱۳۹۷ به صورت رسمی شرکت «بانیان اندیشه‌های نوآورانه آینده» را ثبت نموده و در حال حاضر به عنوان یکی از نهادهای مصمم برای آموزش و توسعه نیروهای جوان کشور برای ورود به اکوسیستم کارآفرینی، در حال فعالیت است. و همچنین در حال حاضر دارای مجوز “شرکت خلاق” از ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری و مجوز  “شرکت دانش‌بنیان”  از  کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها معاونت علمی و فناوری می‌باشد.

درباره بانا

اهداف بانا

با وجود پیشرفت قابل توجه تکنولوژی و ماشینی شدن بسیاری از فعالیت‌های سازمان‌ها، همچنان این نیروی انسانی است که به عنوان بزرگترین دارایی هر سازمان به شمار می‌آید. منابع انسانی تنها به حضور فیزیکی افراد در سازمان خلاصه نمی‌شود. دیدگاه و طرز تفکر، تجربیات، تصمیم‌گیری‌ها، روابط بین فردی و هر آنچه که افراد در سازمان یاد می‌گیرند، در قالب عبارت منابع انسانی تعریف می‌شود.

به همین دلیل ارتقای مهارت‌های افراد در حوزه‌های مختلف از قبیل مهارت‌های ارتباطی، تصمیم‌گیری، خلاقیت و حل مسئله می‌تواند عملکرد افراد را بهبود بخشد. در همین راستا شتابدهنده استعداد بانا با هدف توانمندسازی نیروهای فعلی و آینده‌ سازمان‌ها می‌کوشد تا با طراحی و اجرای برنامه‌‌های آموزشی متنوع، در جهت توانمندسازی افراد به ویژه در زمینه مهارت‌های نرم گام بردارد.

سوالات متداول

۱. شتابدهنده تلنت بانا چیست؟

محوریت فعالیت‌های شتابدهنده بانا در حوزه‌ منابع انسانی بوده و با طراحی و برگزاری برنامه‌های آموزشی متنوع از قبیل دوره شتابدهی، انواع کمپ‌های شغلی و کارگاه‌های آموزشی، در مسیر توانمندسازی و تأمین نیروهای فعلی و آینده‌ سازمان‌ها قدم برمی‌دارد. خدمات بانا به جوانان کمک می‌کند تا از طریق خودشناسی و مهارت‌افزایی آماده ورود به بازار کار و قرارگیری در موقعیت شغلی مورد علاقه‌شان شوند. همچنین این خدمات، سازمان‌ها را در مسیر توانمندسازی پرسنل فعلی و یافتن نیروهایی جوان و توانمند برای آینده‌ سازمان یاری می‌نماید.

۲. چه تفاوتی بین شتابدهنده­‌های استارتاپی و شتابدهنده بانا وجود دارد؟

در شتابدهنده‌های استارتاپی، تمرکز بر ایده‌ی یک تیم، کمک به توسعه و رساندن آن به مرحله سرمایه‌گذاری است اما در شتابدهنده استعداد بانا، تمرکز بر عملکرد افراد و کمک به توسعه مهارت‌های مورد نیاز آن‌ها برای رسیدن به مرحله‌ی ایفای نقش مناسب در اکوسیستم کارآفرینی است.

۳. فرآیند شتابدهی بانا چگونه است؟
این فرآیند با پیش ثبت نام افراد آغاز شده و پس از مصاحبه، افراد منتخب وارد فرآیند شتابدهی می‌شوند. نفرات حاضر در دوره شتابدهی (تَلِنت) مجموعه‌ای از آموزش‌های کارگاهی به صورت تعاملی (با انجام تمرین‌های فردی و تیمی) را گذرانده، در جلسات مشاوره‌ی فردی حضور می‌یابند و با بازدید از مجموعه‌های مختلف، با اکوسیستم کارآفرینی آشنا می‌شوند. در انتهای دوره، جوانانی که مهارت‌های خود را ارتقا داده و درک صحیحی از توانمندی‌ها و علایق خود دارند، طی فرآیند تناسب‌گزینی شغلی (Career matchmaking) در موقعیت‌های کاری موجود در اکوسیستم کارآفرینی مشغول به فعالیت می‌شوند. شما می‌توانید از اینجا فرم ثبت‌نام را تکمیل کرده تا با مشخص شدن برنامه‌ی زمانی دوره‌های شتابدهی، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

۴. کمپ‌های شغلی بانا چگونه است؟

با توجه به تغییرات و رشد دنیای تکنولوژی، موقعیت‌های شغلی جدیدی شکل ‌گرفته‌اند و تقاضای بسیار زیادی هم برای جذب نیرو در این حوزه‌ها وجود دارد که اگر کارجویان بتوانند دانش و مهارت‌های مورد نیاز برای این موقعیت‌های شغلی را فراگیرند، به راحتی می‌توانند شغل مدنظرشان را پیدا کنند. به همین خاطر شتابدهنده استعداد بانا با طراحی و اجرای کمپ‌های شغلی سعی می‌کند تا با ارائه‌ی محتوای آموزشی غنی توسط اساتید مجرب و حرفه‌ای، کارجویان را برای قرارگیری در موقعیت‌های شغلی منتخب، تربیت نماید.

۵. ایفای نقش بانا در تیم‌سازی و کمک به شکل‌گیری تیم‌هایی پایدار چگونه است؟

مجموعه‌های مختلف از قبیل شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری با طراحی دوره‌های شتابدهی و کمپ‌های استارتاپی به دنبال شکل‌دهی تیم‌هایی هستند که بتوانند با بهره‌مندی از مشاوره‌های کسب‌وکاری، ایده را به محصولی مطلوب تبدیل کرده و خلق ارزش نمایند اما در کنار انتخاب صحیح ایده و پردازش آن، توانمندی افراد در کار تیمی است که موفقیت کسب‌وکار را تضمین می‌نماید. به همین علت شتابدهنده استعداد بانا با ارائه‌ی خدمات تخصصی در زمینه‌ی تیم‌سازی و آموزش مهارت‌های نرم، در کنار مجموعه‌های مختلف قرار می‌گیرد و به توانمندسازی کارآفرینان آینده برای کار تیمی و راه‌اندازی استارتاپ می‌پردازد.

۶. چه کسانی می‌توانند از کارگاه‌های شتابدهنده بانا استفاده کنند؟

کارگاه‌های آموزشی شتابدهنده بانا در سطح فردی و سازمانی ارائه می‌گردند. بدین معنا که افراد علاقه‌مند به شرکت در دوره‌های آموزشی، می‌توانند با سرزدن به سایت و شبکه‌های اجتماعی بانا از زمان برگزاری این کارگاه‌ها مطلع شده و به صورت انفرادی در آن‌ها ثبت‌نام کنند. سازمان‌های علاقه‌مند به توانمندسازی پرسنل نیز می‌توانند با توجه به نیازهای سازمان در زمینه‌ی مهارت‌های نرم، کارگاه‌های آموزشی مدنظر خود را انتخاب کرده تا در زمان مقتضی، محتوای آموزشی برای پرسنل سازمان ارائه گردد. همچنین با توجه به شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کارگاه‌ها برای ارائه به صورت آنلاین بازطراحی شده و امکان برگزاری به صورت وبیناری نیز مسیر است.

۷. آیا برای ثبت نام محدودیت سنی و رشته تحصیلی وجود دارد؟

برنامه شتابدهی بانا بیشترین تاثیرات مثبت را بر دانشجویان مقطع کارشناسی (حدود ۲۰ سال) از تمامی رشته‌های تحصیلی خواهد داشت و برای ارتقای مهارت‌های این گروه‌، خدمات مختلفی برنامه‌ریزی شده است. اگر دانشجوی مقطع ارشد یا دکتری هستید و سابقه‌ی کار پاره‌وقت یا تمام‌ وقت در اکوسیستم کارآفرینی کشور را نداشته‌اید، این دوره می‌تواند برای شما موثر و مفید باشد تا اولین تجربه‌ی فعالیت حرفه‌ای خود را در این اکوسیستم شکل بدهید. محتوای کارگاه‌های آموزشی بانا نیز با توجه به نیازهای مخاطبین مختلف این مجموعه، برای نسل جوان دانشجو و کارکنان سازمان‌های مختلف در دسترس و قابل ارائه بوده و افراد مختلف می‌توانند از محتوای آموزشی تدارک دیده شده بهره‌مند شوند.

۸. تناسب‌گزینی شغلی (Career match making) چیست؟

بهره بردن از نیروی کار جوان و توانمند در محیط کار، طول عمر مفید و بازدهی بالا برای شرکت به همراه دارد و کارآفرینان می‌توانند آن‌ها را استخدام کرده، آموزش دهند و رشد شرکتشان را سرعت بخشند و از طرف دیگر نسل جوان دانشجو می‌تواند با حضور در یک موقعیت شغلی نیمه وقت ضمن ادامه‌ی تحصیل، شرایط کار واقعی، حضور در محیطی پویا و آموزنده را تجربه نماید. در همین راستا شتابدهنده استعداد بانا با توانمندسازی نسل جوان دانشجو، در انتهای دوره‌های شتابدهی و کمپ‌های شغلی، تَلِنت‌های فارغ‌التحصیل را بر اساس علاقه‌مندی و توانمندی‌هایشان، به فرصت‌های شغلی موجود در اکوسیستم کارآفرینی معرفی کرده و به افراد کمک می‌کند تا در جایگاه شغلی مناسب، مشغول به کار شوند.

اعضای تیم شتابدهنده

مونا ناصری
مونا ناصری
مدیر عامل

مونا مدیر عامل باناست. مونا کارهاش و کیفیت انجام دادن اون‌ها براش از اهمیت بالایی برخورداره و دقت، ریزبینی و نظمی که در انجام کارها داره باعث شده تا بالاترین استانداردهای کاری رو در کل بانا داشته باشه. مونا خیلی خوش برخورد و توانمند در ارتباطاته. همین ویژگی‌ها باعث شده تا شبکه‌ گسترده‌ای از دوست‌ها و همکارها همیشه در کنارش باشن. اون آدم‌ها رو در اولویت قرار می‌ده و می‌تونه به سرعت نقاط قوت همه رو نام ببره. با وجود ارتباط دوستانه‌ای که با همکارهاش داره، در کارش بسیار جدیه و ارزش زیادی برای رشد و پیشرفت همکارهاش قائله. مونا یه همکار، همراه و همدل واقعیه.

امیر افشار کرجی
امیر افشاری کرجی
طراح دوره‌های آموزشی

امیر طراح دوره‌های آموزشی توی باناست. امیر به کارهای هنری علاقه داره و تجربه‌ بازیگری و کارگردانی تئاتر رو هم داره. اون توی مهارت‌های ارتباطی خیلی توانمنده و به خوبی با اطرافیانش ارتباط می‌گیره، با صبر و دقت گوش می‌ده، فکر می‌کنه و یه پاسخ درست و سنجیده می‌ده. شما همیشه می‌تونین روی بازخوردهای خوب و سازنده‌ امیر حساب کنین چون نکات موثری رو با حفظ احترام، بیان می‌کنه. خلاصه که امیر جدا از سابقه‌ی فعالیت‌های هنری، تجربیات زیادی هم در طراحی و برگزاری دوره‌های آموزشی برای شرکت‌های مختلف مثل دیجی‌کالا و کافه‌بازار رو داره و می‌تونین مطمئن باشین که حضور توی دوره‌های امیر، یه تجربه متفاوت و منحصربه‌فرد رو براتون رقم می‌زنه.

مهسا امام‌جمعه
مهسا امام‌جمعه
مسئول مستندسازی

مهسا مسئول مستندسازی باناست. مهسا از اون افرادیه که با وجود این‌که به نظر نمیاد توی کارش سختگیر باشه ولی به خاطر دقت و نظمی که در انجام کارها داره نتیجه نهایی کارش عالیه. اون همیشه با لحن آرومی صحبت می‌کنه و رفتار دوستانه و صمیمیش باعث شده حتی موقع انتقاد کردن از کسی، اون فرد ناراحت نشه. اون به محیط‌زیست اهمیت می‌ده و اهل دوچرخه‌سواریه. مهسا  همیشه برای کمک به بقیه آماده است و شخصیه که می‌تونید روش حساب کنین.

ساناز بلارک
ساناز بلارک
کارشناس مالی و مدیر پروژه 

ساناز کارشناس مالی و مدیر پروژه باناست. اون کارها رو به دقت پیگیری می‌کنه و می‌شه با خیال راحت وظایف متعددی رو بهش سپرد. ساناز خیلی خوش‌برخورد و برون‌گراست و از ویژگی‌های بسیار خوبش اینه که به همه کمک می‌کنه. یکی از اولویت‌های زندگی ساناز، ارتباطاتش هستن و اگه دوست ساناز باشین، می‌تونین مطمئن باشین که هیچ‌وقت براتون کم نمی‌ذاره. ساناز توی کار خودش خیلی دقیق عمل می‌کنه و با تحمل فشارهای کاری، نقش مهمی در موفقیت‌های تیم داره.

یاسمن رسولی
یاسمن رسولی
مسئول دفتر

یاسمن مسئول دفتر باناست. اون خیلی مهربان و مسئولیت پذیره. کارهای مختلفی که بهش سپرده می‌شه رو با انرژی مثبت و اشتیاق زیاد پیگیری می‌کنه و به سرانجام می‌رسونه. حتی خارج از ساعت اداری یا در مواقع دورکاری، هر زمان که نیاز به کمک یاسمن داریم، همیشه در دسترس هست و خیلی سریع می‌شه باهاش ارتباط گرفت. یاسمن خیلی راحت سؤالاتش رو مطرح می‌کنه و به همین جهت از موضوعات مختلف آگاهی داره و حین کار تیمی، با یک ارتباط خوب و تعامل سازنده، کار رو پیش می‌بره.

محمد آقاجان‌زاده
سید محمد آقاجان‌زاده
مدیر پروژه

محمد یکی از مدیر پروژه‌های باناست. اون مدیر پروژه «طراحی دوره‌ آموزشی برای بنیان‌گذاران استارتاپی» بود. محمد فردی پرانرژی، فعال و متعهد به حساب میاد که همه می‌تونن برای انجام کارهای مختلف بهش تکیه کنن چون وقتی مسئولیت کاری رو قبول می‌کنه تا زمانی که اون رو به بهترین شکل انجام نده، راضی نمی‌شه. اون همیشه دوست داره به سایر اعضای تیم در انجام کارها کمک کنه و همین باعث شده یه هم‌تیمی ایده‌آل باشه. محمد دوست‌های زیادی داره و برنامه‌ی کوهنوردی جمعه‌ها صبح رو هرگز فراموش نمی‌کنه.

فاطمه محمدیان
فاطمه محمدیان
طراح گرافیک

فاطمه گرافیست باناست. اون دانشجوی رشته هنره و به عکاسی علاقه داره. خلاقیت، یکی از ویژگی‌های بارز فاطمه است اون همچنین استاد شکار لحظه‌هاست. فاطمه توی ارتباط با افراد، خیلی خوب گوش می‌ده و سعی می‌کنه با درک درست موضوع، یک راه حل خلاقانه ارائه کنه و همین ویژگی‌هان که باعث می‌شن تا نتیجه‌ی کارهای فاطمه همیشه باکیفیت و شگفت‌انگیز باشن. سنجیده صحبت کردن، استقلال و انتقاد پذیری، سه ویژگی بارز فاطمه هست که به سادگی توی رفتار اون قابل مشاهدست.

خدمات-کمپ شغلی
خدمات-شتابدهی
دوره‌ی جامع تولید و مدیریت محتوا به همراه ضمانت شغلی
یک مسیر تازه همراه با ضمانت شغلی با توجه به ظهور و گسترش فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات، شکل‌گیری شبکه‌های مجازی و ورود شرکت‌ها به این فضا به منظور معرفی خدمات و محصولات خود و فروش آن، تولید و مدیریت محتوا بخشی جدا نشدنی از شرکت‌ها شده است. تولید محتوای خوب به یک شرکت کمک می‌کند […]
فرهنگ سازمانی
فرهنگ سازمانی ، تعریف و اهمیت آن
فرهنگ سازمانی ، تعریف و اهمیت آن مقدمه فرهنگ سازمانی مناسب، کلید رشد صفات مورد نیاز برای موفقیت در یک تجارت است که شما تأثیرات آن را در ادامه مشاهده خواهید کرد. سازمان‌هایی که از فرهنگ سالمی برخوردارند در یک بازه سه ساله حدودا ۱۵ درصد توسعه بیشتر و به صورت قابل توجهی  ۲.۵ برابر […]
سلامت سازمانی
سلامت سازمانی چیست؟
مقدمه ماموریت اصلی سلامت سازمانی، ایجاد یک کاتالیزور استاندارد برای تحول سیستمی، ارتقاء ظرفیت رهبری سازمان همچنین ارائه خدمات مبتنی برداده و مقرون به صرفه است. سلامت سازمانی چک‌لیستی از فعالیت‌هایی کلیدی را ارائه داده است که شامل موارد زیر می‌باشند: وضعیت داخلی یک سازمان را با توجه به ده بعد سلامت سازمانی تشخیص دهید. […]
کمپ تولید محتوا
کمپ تابستانه تولید محتوا
یک مسیر تازه همراه با ضمانت شغلی هر کدوم از ما ممکنه در رشته‌ای تحصیل کرده باشیم که بازار کاری مناسبی نداشته باشه یا حتی الان مشغول به کاری باشیم که ازش لذت نمی‌بریم و نیاز داریم تا در حوزه‌ی دیگری فعالیت کنیم. به همین خاطر شتابدهنده بانا سراغ یکی از زمینه‌های کاری پرمخاطب و […]
پایان دوره سوم شتابدهی بانا
پایان دوره سوم شتابدهی بانا
رویداد پایانی دوره سوم شتابدهی بانا روز دوشنبه ۹ تیر ۹۹ ساعت ۱۴ تا ۱۶ با حضور محتاطانه ولی گرم و صمیمی تلنت‌های دوره سوم و تعدادی از مدرس‌های دوره برگزار شد. توی اون رویداد که همه با ملاحظات شدید بهداشتی حضور داشتن تلنت‌ها بعد از حدود چهار ماه دوباره ستاد شتابدهنده بانا و مدرس‌های […]
آموزش مهارت‌های سازمانی
آموزش سازمانی چیست؟ آموزش مهارت‌های سازمانی
آموزش مهارت‌های سازمانی ( آموزش سازمانی ) اگر جواب شما به سؤال زیر بله است با ما در این مقاله همراه باشید تا به جواب سؤال‌هایتان برسید و با برخی تکنیک‌های آموزش مهارت‌های سازمانی آشنا شده و بتوانید مسائل خود را حل کنید. آیا شما هم در محل کار خود زیر حجم زیادی از کارهای […]
چگونه یک هم تیمی خوب باشیم؟
چگونه یک هم تیمی خوب باشیم؟ ۱۵ راهکار برای تبدیل شدن به یک هم تیمی خوب کار در تیم و تعامل و همکاری با همکاران یکی از لازمه‌های هر شغلی است تا کارها پیش بروند و شما هم از کار کردن لذت ببرید. در حالی که شما نمی‌خواهید در محل کار خود غریبه به نظر […]
الزامات پیدا کردن شغل مناسب در عصر کرونا ویروس
چگونه می‌توانیم در حال و هوای این روز‌های بازار کار که با ویروس کرونا همراه شده است، یک شغل مناسب پیدا کنیم.
بانیان اندیشه‌های نوآورانه آینده (شتابدهنده‌ بانا)

info@banaacc.ir

۰۲۱-۴۰۸۸۳۵۷۸

۰۹۰۵۳۳۲۳۵۲۳

تهران- تقاطع خیابان ۱۶ آذر و بلوار کشاورز پلاک ۷۸- مجتمع فناوری دانشگاه الزهرا- طبقه ۱۱- واحد ۱۱۰۵

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
Click to activate map

نشستن پای صحبت‌های فردی که تجربیات زیادی دارد و از بیرون به مسائل شما نگاه می‌کند، بسیار مفید خواهد بود. زیرا مشاور مسیر پیش‌روی شما را قبلاً طی کرده و درک صحیحی از اتفاقات آینده دارد و می‌تواند با نگاهی منصفانه مسائل پیش‌روی شما را بررسی کرده و راهکار ارائه نماید. در شتابدهنده استعداد بانا مجموعه‌ای از افراد متخصص و با تجربه آمادگی دارند تا در مسیر حل چالش‌های کاری، شما را یاری نمایند. در صورت تمایل به بهره‌مندی از خدمت مشاوره، با توجه به نوع مسئله‌ای که با آن رو‌به‌رو هستید مشاور مورد نظر خود را انتخاب و موارد مربوطه را تکمیل نمایید.

خودت رو ارزیابی کن

شخصیت شناسی

 

آزمون‌های خودشناسی، شخصیت شناسی و غیره به هدف افزایش آگاهی افراد از توانایی‌ها، مهارت‌ها و دارایی‌های اون‌ها طراحی شدن تا به افراد در شناخت خودشون کمک کنن. این شناخت می‌تونه از ارزش‌های مهم زندگی، کار و یا حتی اخلاق باشه. در کنار اون ویژگی‌هایی هستن مثل درون‌گرایی یا برون‌گرایی، توانایی افراد در مدیریت هوش هیجانی و در نظر گرفتن احساسات توی تصمیم‌گیری‌ها که درک افراد رو از شرایطی که توی اون هستن به صورت قابل توجهی بالا می‌بره.

شتابدهنده استعداد بانا آزمون‌هایی رو انتخاب کرده که از اعتبار زیادی برخوردار هستن و می‌تونن افراد رو در مسیر شناخت خودشون راهنمایی کنن.

 


 

تست‌های شخصیت‌شناسی چی هستن؟

 

تست‌های شخصیت‌شناسی به عنوان متد جدیدی برای ارزیابی ساختار شخصیتی افراد تعریف می‌شن. این تست‌ها با در نظر گرفتن الگوهای رفتاری افراد از طریق مطالعه انسان‌ها طی سال‌ها، مشخصه‌ها و صفات افراد با ویژگی‌های متفاوت رو در شرایط مختلف اندازه گیری می‌کنن. این تست‌ها اطلاعاتی رو از شما استخراج می‌کنن که به وسیله اون‌ها می‌شه رفتارهای شما رو حتی پیش‌بینی هم کرد.

 

تست‌های شخصیت‌شناسی چه چیزی به ما می‌گن؟

 

آیا تا حالا از خودتون پرسیدین که شما برای چه مشاغلی مناسب هستین؟

این یک سوال کلیه! خیلی از مشاغلی که ما امروزه با اون‌ها سروکار داریم به افراد با ویژگی‌های شخصیتی مشخصی نیاز دارن تا بیشترین بازده رو داشته باشن. تست‌های شخصیتی یکی از قوی‌ترین معیارها برای شناخت این تناسب هستن. شما با شناخت شخصیت خودتون می‌تونید مشاغلی که مناسب شما هستن رو خیلی راحت‌تر پیدا کنین.

 

چطور باید این تست‌ها رو تحلیل کنیم؟

 

بهترین راه برای تحلیل یک تست کمک گرفتن از افرادیه که معیارها و فاکتورهای در نظر گرفته شده توی این تست‌ها رو می‌شناسن و در کنار اون تجربه کافی برای راهنمایی کردن شما رو داشته باشن. بخش مشاوره وبسایت شتابدهنده بانا می‌تونه توی این کار همراه شما باشه.