۴

مهر

۱۳۹۷

تعارضات

تعارض

ممکن است تعارض از نظر برخی بعنوان یک مشکل دیده شود، اما نباید تعارض را اینگونه ببینیم. تعارض فرصتی برای رشد است و می تواند ابزاری موثر برای گشوده شدن گروه ها یا افراد باشد.

روش های مختلفی برای تعریف تعارض وجود دارد. وقتی درمورد تعارض صحبت می شود، چیزی که سریعا به ذهن خطور می کند، احتمالا این است که اختلاف ها و مخالفت ها چطور باعث ایجاد آن می شوند.

 

تعارض چیست؟

بطور ساده تعارض به وجود ایده ها و رفتارهای مخالف با ماهیت های متفاوت مربوط می شود، که در نتیجه به یک حالتِ چالش انگیز  منجر می شود.

تعارض یک بخش غیرقابل اجتناب در زندگی است. هر یک از ما دیدگاه‌ها، ایده‌ها و مجموعه باورهای مخصوص به خودمان را داریم. ما روش های خودمان برای نظاره چیزهای مختلف را داریم . بر اساس چیزی عمل می کنیم که فکر می کنیم صحیح است. بنابراین، ما اغلب در سناریوهای مختلفی با تعارض مواجه می شویم؛ این تعارض می تواند با دیگر افراد، گروه های دیگر، یا کشمکش در درون خودمان باشد. درنتیجه، تعارض به شیوه های مختلف بر رفتارها و تصمیمات ما تاثیر می گذارد.

انواع تعارض:تعارض بین فردی ، تعارض درون فردی تعارض درون گروهی تعارض بین گروهی

 

انواع تعارضات

 

تعارض بین فردی

 

تعارض بین فردی به تعارض بین دو شخص اشاره می کند. این تعارض معمولا در نتیجه وجود تفاوت بین اشخاص رخ می دهد. ما شخصیت های متفاوتی داریم که معمولا به انتخاب‌ها و دیدگاه های ناسازگاری منجر می شود. ظاهرا، این یک رخداد طبیعی است که در نهایت به شخص کمک می کند که رشد شخصی پیدا کرده و روابط خود با دیگران را توسعه دهد. بعلاوه، برای مدیریت این تعارض، پیدا کردن سازگاری ضروری می باشد. با این حال، وقتی تعارض بین فردی بیش از حد مخرب می شود، کمک خواستن از یک فرد میانجی می تواند در حل کردن آن سودمند باشد.

 

تعارض درون فردی

 

تعارض درون فردی در درون یک فرد رخ می دهد. این تجربه در ذهن فرد رخ می دهد. بنابراین، این یک نوع تعارض روانی است که شامل تفکرات، ارزش‌ها، اصول و هیجانات فرد می شود. تعارض درون فردی می تواند در مقیاس های مختلفی رخ بدهد؛ در صورتی که برایتان سخت باشد که کشمکش های درونی خود را رمزگشایی کنید، کنترل این نوع تعارض می تواند برایتان خیلی سخت شود. این مسئله به بی قراری و ناراحتی منجر می شود، یا حتی می تواند باعث ایجاد افسردگی شود. در چنین مواردی، بهتر است که به دنبال راهی باشید که از طریق ارتباط با دیگر مردم اضطراب خود را رها کنید. در نهایت، وقتی از آن شرایط خارج شوید می توانید توانمندی شخصی بیشتری کسب کنید. بنابراین، این تجربه یک تغییر مثبت را در شما ایجاد می کند که در فرایند رشد شخصی به شما کمک می کند.

 

تعارض درون گروهی

 

تعارض درون گروهی نوعی از تعارض است که بین افراد موجود در یک تیم رخ می دهد. ناسازگاری‌ها و سوءتفاهم‌ها در بین این افراد به تعارض درون گروهی منجر می شود.

این نوع تعارض برخاسته از مخالفت های بین فردی (مثلا اعضای تیم شخصیت های متفاوتی دارند که می تواند به تنش منجر شود) یا تفاوت های موجود در دیدگاه‌ها و ایده‌ها (مثلا در یک ارائه، ممکن است به خاطر تفاوت دیدگاه اعضای دیگر تیم، مفاهیم ارائه شده توسط یک نفر توسط دیگر اعضا غلط پنداشته شوند) می باشد.

در درون یک تیم، تعارض می تواند از این نظر سودمند باشد که درنهایت به تصمیم گیری‌هایی ختم می شود که به آنها امکان می دهد به اهداف تیمی خود دست پیدا کنند. بااین حال، در صورتی که میزان تعارض باعث برهم خوردن توازن بین اعضا شود، گرفتن راهنمایی جدی از طرف یک فرد یا گروه متفاوت مورد نیاز است تا بتوان آن را حل کرد.

 

تعارض بین گروهی

 

تعارض بین گروهی زمانی رخ می دهد که در بین تیم های مختلف در درون یک سازمان، سوءتفاهمی ایجاد می شود. بعنوان مثال، بخش فروش یک سازمان می تواند درگیر تعارض با بخش حمایت از مشتریان شود. این امر به خاطر مجموعه اهداف و منافع متفاوت در بین این گروه ها رخ می دهد. بعلاوه، رقابت نیز به ایجاد تعارض درون گروهی کمک می کند. عوامل دیگری وجود دارند که این نوع تعارض را تقویت می کنند. برخی از این عوامل شاملِ رقابت بر سر منابع یا مرزهایی تعیین شده توسط یک گروه برای دیگران به منظور تعیین هویت خود بعنوان یک تیم، می شوند.

درباره adbanaMin

adbanaMin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *